Przejdź do treści

Genewa 2016: Jaguar F-Type SVR

Targi motoryzacyjne w Genewie zawsze budzą spore emocje pośród pasjonatów motoryzacji. Podobnie jest także w tym roku. Zbliżający się termin imprezy podkręca atmosferę ekscytacji i zaciekawienia. Każdy chce się dowiedzieć jaki kierunek rozwoju wybrali poszczególni producenci. Targi rozpoczynają się 3 marca i potrwają aż do 13 marca.

 

Pośród prezentacji całkiem nowych modeli, będzie można także zaobserwować podrasowane wersje tych, które znamy już od jakiegoś czasu. Na taki krok zdecydował się m. in. Jaguar. Na stoisku brytyjskiego producenta będziemy mogli zobaczyć udoskonaloną wersje F-Type’a z oznaczeniem SVR. Oprócz wersji coupe, zostanie zaprezentowany również kabriolet.

jaguar 3

 

Z zewnątrz niewiele się zmieniło. Konstruktorzy zdecydowali się raczej na kosmetyczne zmiany, które dotyczą przedniego zderzaka, maski czy też nowego spojlera na tylnej klapie. Delikatne modyfikacje zaznaczają jednak, że mamy do czynienia z rasowym samochodem sportowym. Jeszcze ciekawiej zapowiada się techniczne oblicze nowej odsłony Jaguara. W samochodzie zamontowano takie nowinki, jak adaptacyjne zawieszenie czy też elektroniczna szpera. Zmodyfikowany został również układ wydechowy.

Na szczególną uwagę zasługuje silnik, który posłuży do napędu SVR-a. Będzie to motor V8 o pojemności 5 litrów, który osiąga 575 KM. Moc będzie przenoszona na wszystkie koła za pomocną 8-stopniowej automatycznej skrzyni. Sprint do „setki” ma zajmować F-Type’owi 3,7 sekundy, a wskazówka prędkościomierza ma się zatrzymać na 322 km/h. W wytracaniu tej prędkości mają pomóc ceramiczne hamulce, w które zostanie wyposażony nowy Jaguar.

 

Sławek Farbaniec

Źródło: topspeed.com, motofakty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.