Przejdź do treści

Rolls-Royce Phantom zauważony w czasie testów

Rolls-Royce Phantom siódmej generacji jest w sprzedaży od 2003 roku. Jednak praca nad jego następcą już trwa. Po raz kolejny nowy model został zauważony w czasie testu drogowego.

sb_-_rolls-royce_phantom_003

Rolls-Royce opracował zupełnie nową, aluminiową konstrukcję. Według pogłosek ma ona trafić nie tylko do nowego Phantoma, ale także do kolejnych modeli marki w tym do SUV-a. Tak, SUV-a. Brytyjski producent ma zamiar wprowadzić na rynek całkiem nowy samochód, który będzie rywalizował z konkurentami modnego segmentu. Póki co, kryje się on pod kryptonimem Project Cullinan.

Najnowsze zdjęcia szpiegowskie ukazują prototyp Phantoma z powiększonym rozstawem osi. Teraz luksusowa brytyjska limuzyna będzie ponad 6 metrów długości. Design nowego Phantoma bazuje na stylistyce poprzedniej generacji, ale wprowadzono kilka zmian. Cała bryła wygląda na bardziej „umięśnioną” – szczególnie tył pojazdu. Dodano kilka nowoczesnych elementów, np. reflektory LED, dzięki którym samochód wygląda bardziej świeżo.

bez-tytulu

Jak widać na zdjęciach pochodzących ze środka prototypu, Rolls-Royce Phantom wiele elementów zapożycza z innych modeli grupy BMW. Jednak okrągłe otwory wentylacyjne i dolna konsola środkowa, która obszyta jest skórą, to całkiem nowy projekt.

Dzięki zastosowaniu aluminium, oczekuje się, że nowy Rolls-Royce Phantom będzie o wiele lżejszy niż poprzednik. Jest to bardzo istotne, ponieważ część egzemplarzy nowej limuzyny ma być wyposażona w jednostki hybrydowe, a co za tym idzie, także w ciężkie akumulatory. Mniejsza masa własna zniweluje ciężar zastosowanego silnika.

sb_-_rolls-royce_phantom_009

Brytyjski producent wyklucza powstanie w pełni elektrycznego Phantoma. Jednak opcja hybrydowa może okazać się szczególnie popularna pośród klientów mieszkających w miastach z dużym limitem emisji spalin. Jest też dobra wiadomość dla fanów silników spalinowych. Pod maską nowego Rolls-Royce powinna znaleźć się także jednostka V12.

Oficjalna premiera nowego Phantoma powinna odbyć się w 2018 roku. Po niej możemy się spodziewać debiutu SUV-a ze stajni Rolls-Royce’a.

sb_-_rolls-royce_phantom_002

 

Źródło: motorauthority.com, autocar.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.