Przejdź do treści

55 Rajd Barbórka – Co nas czeka w tegorocznej edycji?

Czołowi kierowcy i nowa Fiesta WRC na liście zgłoszeń.

Ponad sto załóg znalazło się na liście zgłoszeń do tegorocznej edycji Rajdu Barbórka. Na trasach grudniowych odcinków specjalnych zobaczymy zarówno lokalne, jak i międzynarodowe gwiazdy.

Listę zgłoszeń otwiera mistrzowska załoga LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran. Polacy w tym sezonie wywalczyli tytuł najlepszej załogi Europy już po raz trzeci z rzędu, na stałe zapisując się na kartach rajdowej historii. Niespodzianką jest fakt, że Kajetanowicz na starcie Rajdu Barbórka zasiądzie za kierownicą Forda Fiesta WRC.


Rajdowi kibice zobaczą także aktualnych mistrzów Polski. Filip Nivette i Kamil Heller przypieczętowali tytuł podczas organizowanego przez Automobilklub Polski Rajdu Nadwiślańskiego. Na Barbórce będą walczyli o zwycięstwo w Skodzie Fabia R5.
Barbórka nie byłaby Barbórką bez Tomasza Kuchara. Wrocławski kierowca jest już legendą grudniowej imprezy i nie zabraknie go także tym razem. Razem z Magdą Lukas pojadą Citroenem C4 RX i bez wątpienia będą jedną z najmocniej wspieranych przez kibiców załóg.
Do Warszawy przyjedzie także trzykrotny mistrz Polski, Bryan Bouffier. Polscy kibice wciąż pamiętają doskonale jego zaciętą rywalizację o tytuły z czasów, gdy w cyklu RSMP walczył jeszcze Kajetan Kajetanowicz. Francuz poprowadzi Forda Fiestę ze stajni Stec Rally Team.

Gilles Panizzi oraz Christophe Note wystartują na Barbórce Mitsubishi Lancer Evo 6.

Na specjalne zaproszenie Automobilklubu Polski oraz firmy Top Racing Panizzi i Note będą rywalizować z czołówką polskich kierowców.
Panizzi ma na koncie siedem zwycięstw w Mistrzostwach Świata: 3xRajd Włoch, 2x Rajd Francji oraz 2x Rajd Hiszpanii (wszystkie w Peugeocie 206 WRC w latach 2000-2003) oraz kilkadziesiąt rajdów najwyższej rangi w kilku fabrycznych zespołach. 2006 rok był ostatnim sezonem w cyklu WRC w którym startował – tylko dwa rajdy w barwach Red Bull Skoda Team (Rajd Monte Carlo i Rajd Hiszpanii)

Warto wspomnieć także o kierowcach, którzy na stałe nie rywalizują w krajowym czempionacie, ale nie zapominają o magii Rajdu Barbórka. Polscy kibice będą mieli zatem okazję podziwiać dawno nie widzianych Wojciecha Chuchałę (Ford Fiesta R5++), Macieja Oleksowicza (Subaru Impreza GT) czy Jakuba Brzezińskiego (Ford Fiesta).

Bilety na Rajd Barbórka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.