Przejdź do treści

Samochodowe Mistrzostwa Tychów ruszyły!

Sezon rajdowy w Tychach ruszył z pełnym gazem – pierwsza runda SMT.

Dzisiaj odbyła się pierwsza runda SMT na torze Fiata organizowana przez Automobilklub Ziemi Tyskiej. W zawodach wzięło udział prawie 80 załóg. Nowością dla zawodników była długość trasy. Organizatorzy przygotowali 3 kilometrową próbę przejeżdżaną 3-krotnie. Nie zabrakło również kultowej „hopy”.

Na torze Fiata już o jedenastej rano hucznie rozpoczyna się rywalizacja. Wszędzie wokół rozlega się ryk silników. Zapowiadają one szybką jazdę. Ludzi wciąż przybywa, a na parkingu nie ma miejsc. Rajdówki po kolei przygotowują się do startu. Wszyscy zajmują odpowiednie pozycje. Adrenalina dotyka zawodników, a spragnieni emocji kibice czekają na start.

3,2,1 START!
Ruszyli!

Pisk opon, ryk silnika i zapach benzyny – tak sezon w Tychach zostaje oficjalnie otwarty.
Już na początku 3-kilometrowego odcinka na własne oczy mamy okazje przekonać się, że samochody też potrafią latać. To za sprawą słynnej „hopy”, która gwarantuje niesamowite wrażenia. Po widowiskowym skoku, rozpoczyna się jazda pełna werwy i emocji. Nie tylko dla zawodników, ale również kibiców. Mimo nieprzyjemnej pogody i porywistego wiatru, wytrwali do końca zawodów. Na trasie kierowcy spotykali liczne zakręty, nawroty jak i szykany. Dawali z siebie sto procent. Pędzili jak wiatr i z pomocą pilota pokonywali je bez większych problemów.

DSC_0581

W rajdzie wystartowało 79 załóg.
Wchodziły one w skład 7 klas, tj.

K1 (do 1400 cm3),
K2 (powyżej 1400 cm3 do 1600 cm³),
K3 (powyżej 1600 cm³ do 2000 cm³) ,
K4 (powyżej 2000 cm³),
RWD (samochody z napędem na tylną oś),
CENTO (samochody Fiat Cinquecento i Seicento z silnikiem FIAT o poj. do 1242 cm3)
oraz GOŚĆ (zawodnicy z licencjami).

W klasyfikacji generalnej na pierwszej pozycji uplasowali się Kobiela/Kuś (Mitsubishi Lancer), mieli oni 2 sekundową przewagę nad Macurą/Stelmachem (Mitsubishi Lancer) z czasem 7:46. Ostatnie miejsce na podium w „generalce” należy do Kobiela/Wala (Subaru Impreza), którym do pierwszego miejsca zabrało 5 sekund. Niewielkie różnice w czasach świadczą o zaciętej walce.

pełne końcowe wyniki: pierwsza runda SMT
W rajdzie wzięli udział również goście specjalni m.in. mistrzowie Pucharu Peugeot Citroen 2015 w Mistrzostwach Śląska – Jerzy Smagała i Konrad Giergiel. Załoga pomagała, także udzielała cennych rad zainteresowanym uczestnikom.

Załogi zainteresowane zakupem zdjęć zapraszamy do kontaktu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.