Przejdź do treści

SMT – 3 runda pod znakiem mocnej konkurencji

Niedzielna runda SMT zapowiadała się bardzo ciekawie – wystarczyło spojrzeć na listę zgłoszeń: aż 15 załóg w klasie K3, 11 załóg w klasie RWD, 16 załóg w walecznej klasie Cento – w sumie 75 załóg na starcie.

Trasa trzeciej rundy liczyła ponad 3km – jednak organizator Automobilklub Ziemi Tyskiej nie zdecydował się na włączenie hopy do mapy przejazdu. Mimo to kibice mogli liczyć na kilka punktów widokowych i oglądać sporą ilość trasy z jednego miejsca. Kilka nawrotów, ostre zakręty, szybka prosta i … sporo szykan 🙂 Gdyby je oddalić trochę od zakrętów byłoby jeszcze bardziej widowiskowo, cóż, nigdy nie ma idealnie. Ilość możliwych tras na torze daje organizatorom pole do popisu w kwestii uatrakcyjnienia zawodów, zobaczymy co przyniesie następna runda SMT.

Zawodnicy już na pierwszej pętli pokazali, że walka będzie toczyła się do ostatnich metrów a o wynikach będą decydowały szczegóły. Kilka razy trasa zaskoczyła zawodników, oczywiście „niedostosowanie prędkości do warunków na drodze” 🙂 Jednak największą niewiadomą na rajdzie była niedzielna pogoda, nawet podczas tej samej pętli raz świeciło słońce a raz padał deszcz – takie warunki najbardziej odbiły się na czasach załóg RWD, chodź na pewno kilka ekip z innych klas nie będzie zadowolonych ze swoich przejazdów. Trzecia runda nie zawiodła pod względem sportowym – była szybka jazda, efektowne zakręty, ostre dohamowania i sporo elementów technicznej jazdy. Doświadczenie zdobyte podczas takich zmiennych warunków będzie procentowało na następnych rundach, a po komunikacie o odwołaniu następnej rundy – to już półmetek zmagań o Samochodowe Mistrzostwo Tychów. Kto osiągnie swój cel i wygra w swojej klasie? Czy obrońcom tytułu uda się powtórzyć zwycięstwo? Jest sporo niewiadomych i sporo punktów do zdobycia – a nam, kibicom, życzę zaciekłej walki do samego końca całego cyklu SMT.

Wyniki:

Klasa Cento: 1. Mendela/Krzyża 2. Grutka/Gut 3. Dusza/Kucharski

Klasa 1: 1. Semik/Bartosik (Seicento) 2. Trzbiot/Rogalski (Civic) 3. Dziedzic/Pypeć (Swift)

Klasa 2: 1. Dembinny/Włodarczyk (CRX) 2. Ciombor/Grabowski (Civic) 3. Stryj/Hofman (Civic)

Klasa 3: 1. Kępa/Raźniak (Civic) 2. Gruca/Okrutniak (Clio) 3. Bęben/Bęben (Evora)

Klasa 4: 1. Kobiela/Kuś (Lancer Evo) 2. Maciączyk/Tkacz (Lancer Evo) 3. Kobiela/Wala (Impreza)

Klasa RWD: 1. Kapusta/Kapusta (E36) 2. Mizera/Wajsman (E36 M3) 3. Sikorski/Piórkowski (E36)

Klasa Gość: 1. Szopieniec/Wiśniak (Lancer Evo) 2. Krajka/Skalczyński (206) 3. Mrzygłód/Sołtysk (Celica)

Szczegółowe wyniki: tutaj

Następna runda 17 lipca.

Załogi, które chcą nabyć zdjęcia zapraszamy do kontaktu.

Aby wspierać rozwój motosportu oraz podziękować sponsorom startujących załóg prezentujemy firmy, którym należy się wyróżnienie.

Załogę Mizera/Wajsman wspiera firma Tomi-bud: „Każdego dnia wychodzimy naprzeciw nowym wyzwaniom i staramy się spełniać potrzeby naszych klientów. Do każdego zadania podchodzimy fachowo i profesjonalnie.”

1

Załogę Puzoń/Przybyłek wspiera firma „Szkółka drzew i krzewów ozdobnych” Renata i Józef Puzoń: „Mamy przyjemność przedstawić Państwu ofertę produkowanego w naszej szkółce ozdobnego materiału szkółkarskiego przeznaczonego do sprzedaży w sezonie wiosennym i jesiennym. Wyrażamy nadzieję, że w naszej ofercie znajdą Państwo poszukiwane przez siebie rośliny.”

2

Załogę Ciombor/Grabowski wspiera firma iMad: „Jesteśmy autoryzowanym sprzedawca produktów Apple. Każdy nasz salon posiada pełną gamę produktów z nadgryzionym jabłkiem. Nasze salony to nie tylko punkty sprzedaży, ale również miejsca, w których w przyjaznej atmosferze każdy klient może po testować i porozmawiać o interesujących go produktach, wymienić się opinią czy też wziąć udział w interesujących szkoleniach indywidualnych oraz grupowych.”

3

Załoga Fogiński/de Weyher wspierana jest przez GazBrothers – nowoczesne systemy grzewcze: „Oferujemy pełny pakiet usług instalacyjno-serwisowych w zakresie wykonawstwa, nadzoru, konserwacji urządzeń grzewczych, instalacji centralnego ogrzewania, wodnych       oraz gazowych.”

860px

Załogę Evora Racing Team Bęben/Bęben wspierają Pikselomania: „Priorytetem naszej firmy jest maksymalizacja satysfakcji klienta poprzez wysoką jakość usług, wsparcie techniczne oraz życzliwą i serdeczną obsługę.” BaqGarage: „Nasza praca jest jednocześnie naszą pasją. To co tworzymy musi być obłędne, poprostu najlepsze. Nie zostanie oddane klientowi jeśli mamy jakieś 'ale’.” oraz ODS Serwis – Opony do sportu.

213

Ekipę Walaszek/Lociński wsparł Górny Sport Garage: „Górny – Sport to zespół, który połączyła wspólna pasja… Dzięki temu, że sami startujemy w imprezach nie są Nam obce Wasze potrzeby, a problemy z którymi możecie się spotkać znamy od podszewki… Obecnie zajmujemy się głównie kompleksową obsługą i przygotowaniem samochodów do motosportu (KJS, SJS, RD3L, PPZM, GSMP). Dzięki naszym kooperantom – również na terenie całej Polski.”

4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.