Przejdź do treści

Driftingowe Mistrzostwa Polski 2016 – I runda

Sezon na wszystko co ma dwa albo cztery kółka właśnie się rozpoczął. W miniony weekend pogoda nie sprzyjała, ale to nic – zbyt długo czekaliśmy, by spotkać się w motoryzacyjnym gronie i dobrze się bawić, nie spełniając jakichkolwiek norm EURO NCAP, czy dyrektywy Euro 6. Mowa oczywiście o I rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski, która rozpaliła publiczność na Bemowie w dniach 23-24 kwietnia.

„Sobota minęła drifterom pod znakiem treningów oraz kwalifikacji klasy Challange*. 38 zawodników klasy Challange zameldowało się na linii startowej. Do pokonania było 6, wyznaczonych przez sędziów, stref punktowanych. Za każdą ze stref można było uzyskać aż 10 punktów. Te wraz z punktami za show oraz prędkość były sumowane i względem najlepszego wyniku ustawiona została tabelka kwalifikacji wielkiego finału.

Po kwalifikacjach najlepsi z klasy Challange okazali się Artur Pawlonka, Rafał Podbielski oraz Mateusz Pawlak. Wynik finałów klasy Challange mógł zaskoczyć wszystkich. Wygranym i zdobywcą 1 miejsca w klasie Challange został Bartłomiej Rosiak. Na drugim miejscu usytuował się Mateusz Pawlak – świetnie jeżdżący podczas kwalifikacji. Trzecie miejsce należało do Leszka Bąka, który właśnie w walce o 3 miejsce wygrał z fenomenalnie jeżdżącą Aleksandrą Fijał.

IMG_0111-2

Klasa PRO zmagania kwalifikacyjne zaczęła w niedzielę rano, by przy licznie zgromadzonej publiczności pokazać najwyższy poziom driftingowego kunsztu. Po kwalifikacjach najlepszy okazał się Jakub Przygoński – ubiegłoroczny Mistrz Polski. Zaraz za nim uplasował się Paweł Trela ze swoim Oplem GT. Trzecie miejsce po kwalifikacjach należało do Marcina Carzasty z Zala Drift Team.

Walka o podium w klasie PRO była nieprzewidywalna. Tutaj już oglądaliśmy duże prędkości i prawie bezbłędne przejazdy, na każdym z etapów rozgrywek. Sędziowie na każdym etapie rozgrywek mieli ciężki orzech do zgryzienia, poziom klasy PRO był bardzo wyrównany. Niewielkie błędy jakich nie ustrzegli się zawodnicy, eliminowały ich z dalszych zmagań o najwyższe miejsca. Wartym wspomnienia jest fantastyczna walka o TOP8 miedzy Pawłem Trelą z niebywale utalentowanym Markiem Wartałowiczem z STW DRIFT TEAM. Jednakże to właśnie popularny „Maro” musiał uznać wyższość „Trolla” w tym pojedynku.

IMG_9752-2

Trela jeździł jak natchniony (…). Na swojej drodze o puchar, spotkał też debiutującego w klasie PRO , Jakuba Stępnia. Ten zaczynający swoją przygodę w klasie PRO zawodnik, uświadomił wszystkim, że zeszłorocznego Mistrza Polski klasy Challange nie zdobył przypadkowo, eliminując po drodze V-ce Mistrza Polski 2015 Marcina Carzasty.

Wyrównany pojedynek toczył się również po drugiej stronie tabeli. Walczący o wejście do ścisłego finału Jakub Przygoński, niestety musiał uznać wyższość Wojtka Goździewicza i to właśnie reprezentant Łodzi uplasował się na 2 miejscu zaraz za Pawłem Trelą.

BB-2

Podium w klasie PRO otwiera Jakub Przygoński z Orlen Team, drugie miejsce należało do Wojtka Goździewicza, natomiast pierwsze miejsce podczas 1 rundy Driftingowych Mistrzostw Polski wywalczył Paweł „Troll” Trela”.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zdjęciami z tego wydarzenia: Album DMP 2016 I runda K.Pomorski

A już teraz zapraszamy Was na II rundę Driftingowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się w dniach 13-14 maja na Torze Kielce. Pasja do czterech kółek i wyśmienita zabawa gwarantowane!

Źródło opisu: http://dmp.org.pl/pawel-trela-triumfatorem-1-rundy-driftingowych-mistrzostw-polski-2016/

Logo STW DC 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.