Przejdź do treści

2. edycja Drift Show Izdebki przeszła do historii

Drift Show Izdebki 2016

Zapach palonej gumy, kłęby siwego dymu w powietrzu, ryk potężnych silników – wspaniałe przeżycie dla każdego miłośnika motoryzacji. To wszystko znaleźć można było na drugiej edycji imprezy Drift Show Izdebki na Podkarpaciu, która odbyła się w niedzielę – 21 sierpnia.

Drift Show Izdebki King of the Hill

Piękne wzgórze, unoszące się nad niewielką wsią Izdebki, 21 sierpnia zmieniło się nie do poznania – stało się prawdziwą sceną, na której drifterzy prezentowali publiczności swoje umiejętności. Pagórkowaty krajobraz nadawał całej imprezie klimatu, a trasa przejazdu nawiązywała do początków driftu w Japonii. Tam również torami dla kierowców były kręte drogi rozmieszczone na górach.

DSC02536

Trasa była bardzo wymagająca. O jej trudności świadczą wyjazdy poza tor, które zdarzały się podczas imprezy. Na szczęście nie było ich wiele, a nikomu się nic nie stało. Czasami jedynie kierowcom zdarzało się zgubić zderzak… 🙂

Na tym niecodziennym torze można było zobaczyć kierowców, którzy na co dzień występują w Driftingowych Mistrzostwach Polski oraz w Lidze Drift Masters Grand Prix. Jednak największe wrażenie robiły ich maszyny. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się również drift taxi.

DSC02001

Najpopularniejszymi samochodami były modele BMW, ale nie zabrakło również japońskich akcentów. Na trasie widzieliśmy Mazdę RX-8, Nissany 200 SX, Toyotę GT-86 i wiele, wiele innych. Moc wszystkich tych potworów wahała się od 400 aż do 800 koni mechanicznych!

Tytuł Króla Wzgórza Izdebki 2016 otrzymał Łukasz Gieras!
II miejsce – Marcin „Batman” Gałat
III miejsce – Marcin „Ban0ff” Banowicz

DSC02244
DSC02615
DSC02721

Frekwencja prawdopodobnie przebiła oczekiwania organizatorów. Fanów motoryzacji przybyłych na imprezę było naprawdę mnóstwo. Wielu z nich przychodziło całymi rodzinami, także z dziećmi. Pośród widowni panowała wspaniała atmosfera – niektórzy podziwiali poczynania kierowców odpoczywając na kocach i grillując.

Drift Show Izdebki Togueattack

Dzięki świetnym kierowcom, ich samochodom i nieprawdopodobnej górskiej trasie, Izdebki tej niedzieli stały się prawdziwą polską stolicą driftu! Organizatorom Drift Show Izdebki gratulujemy i dziękujemy za dobrą zabawę.
Do zobaczenia w przyszłym roku na trzeciej edycji!

Zobacz co działo się na Drift Show Izdebki w 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.