Przejdź do treści

Agata Stefaniak – Power Girl!

Agata Stefaniak – Power Girl na imprezie Summer Cars Party! Galeria i konkurs niespodzianka na dole artykułu.

Na tej świetnej imprezie Agata Stefaniak miała okazję sprawdzić się w nietypowych dla siebie rolach, co jak sama przyznaje było dla niej całkiem nowym doświadczeniem połączonym z zabawą. Przed zawodniczką startującą  quadem organizator imprezy postawił takie konkurencje jak wyścig na 1/4 mili czy Wrak Race.

Kilka słów o Agacie i wywiad z pytaniami od czytelników:

W sporcie od 2010. Zaczynała od amatorskich zawodów Cross Country.  Zdobyła licencję w 2011. Starowała w Pucharze Polski w Cross Country. W następnych latach starty w Pucharze Polski łączyła z zawodami w Czechach, Francji (Quaduropale) oraz ostatnio cykl rajdów Baja.

Agata: Witam wszystkich. Tak samo jak Klaudia czy Ola ścigam się w off-road. Na co dzień nie mam styczności z asfaltem więc wyścigi 1/4 mili, drift to jest coś nowego. Zobaczymy. Bawimy się. Mamy dwa dni.

Skąd wźięła się miłość/pasja do quadów?

A: Ciężkie pytanie, nigdy nie potrafię na nie odpowiedzieć. Skąd się wzięła – zacznijmy od tego, że miałam być chłopcem. W mojej rodzinie tata kiedyś próbował swoich sił na motocyklu turystycznym i crossowym. Ja jednak na motocyklu jeździć nie potrafię, próbowałam, jednak próby były nie udane. Jakoś wyszło, że jest quad no i spełniam się w tym. Co śmieszniejsze, mam chłopaka, który również się ściga lecz na motocyklach. Nie wiem dlaczego quad, ciężko mi powiedzieć. Najprościej to będzie: Tak wyszło.

Kto jest symbolem/inspiracją do uprawiania tego sportu?

A: Nie mam żadnych symboli i inspiracji. Ja spełniam po prostu swoje marzenia. Z roku na rok tych marzeń się trochę zbiera. Z roku na rok spełniam swoje cele, na przykład w tym roku największym celem dla mnie były starty w rajdach Baja, udało się. Co roku od trzech lat jeźdżę do Francji na wyścig Quaduropale. W lutym będę chciała powalczyć w końcu o podium. Nie mam żadnego autorytetu, no może jedynie Camelia Liparoti z Dakaru, szacun dla Niej. Też bym kiedyś chciała, być może kiedyś, ktoś wyśle mnie na Dakar.

Jakie plany na przyszłość?

A: Na razie zakończyć sezon w cross-country i w rajdach Baja. Później, koło października, zaczynam przygotowania do imprezy Quaduropale żeby powalczyć o podium w klasie kobiet. Plany na następny sezon: na pewno rajdy Baja, na pewno wyścigi Cross-country. Nie jestem w stanie powiedzieć co przeważy – na pewno będzie mnie pełno w następnym roku.

Czy jest coś poza quadami?

A: Nie. Quady zajmują mi całe życie, bo quady to nie tylko wsiadasz i jedziesz, to też ciężkie treningi na siłowni, treningi na quadach, to są wyjazdy na zawody. Także studiuję(finanse i inwestycje-przyp.red), więc dochodzi do tego nauka. Nie ma czasu. Mam jeszcze chłopaka, który mieszka daleko od emnie więc muszę to wszystko zgrać i znaleźć na to czas. Ciężko z innymi rzeczami.

Prywatnie czym jeździsz?

A: Aktualnie odziedziczyłam po siostrze Peugeota 207, ale prawo jazdy mam dopiero od roku.

A samochód który chciałabyś sobie kupić bez ograniczeń?

A: Miniaka (śmiech) Paceman

Przygotowaliśmy dla czytelników niespodziankę! KONKURS! A w nim do wygrania super zdjęcie z autografem!

Warunki konkursu ( trwa do 15 września, zwycięzca zostanie wylosowany):

    1. Polubić fanpage Agaty (Oczywiście jeśli jeszcze tego nie zrobiliście!): Klik
    2. Polubić nasz profil: Kilik
    3. Przesłać pozdrowienia dla Agaty w komentarzu pod artykułem 🙂

1 komentarz do “Agata Stefaniak – Power Girl!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.