Przejdź do treści

E-Tense Concept na targach w Genewie

Marka DS wkracza na genewskie salony z przytupem. Na zbliżających się targach zaprezentuje model koncepcyjny o nazwie E-Tense Concept. Elektryczny samochód stawiający na designerską awangardę ma dosyć obiecujące parametry. Niedawno opublikowano pierwsze zdjęcia pojazdu. Czy okaże się jednym z największych hitów Genewy w 2016 roku?

DS to nic innego jak Citroen z ambicjami premium. Model E-Tense, przynajmniej z wyglądu, na takie miano w pełni zasługuje. Ostre, drapieżne linie, moim zdaniem czerpiące garściami z Audi R8, sprawiają, że sylwetka samochodu prezentuje się dumnie i odpowiednio względem posiadanych 402 koni mechanicznych.

Silnik elektryczny o takiej właśnie mocy zapewnia nam 516 Nm. momentu obrotowego.
Długość auta wynosi dokładnie 4,72 m., natomiast szerokość 2,08 m. Producent deklaruje, że ważący ponad 1800 kg. model pozwoli rozpędzić się od 0-100 km/h w czasie zaledwie 4,5 sekundy. Prędkość maksymalna? 250 km/h. Jednostkę zasilają dwie baterie litowo-jonowe, które znalazły się pod podwoziem samochodu. W pełni naładowane baterie gwarantują bezproblemowe przejechanie ok. 360 km., a potem… zobaczymy.

Nie za wiele wiemy o środku E-Tense Concept, ponieważ nie opublikowano jeszcze jego zdjęć. Czy będzie równie imponujące, co design karoserii? Wiemy jedynie, że wewnątrz zainstalowano system audio Focal Utopia, który napełnia brzmieniem dziewięć głośników o mocy 640 W.

Więcej genewskich premier znajdziecie na naszej stronie.

Krystian Pomorski

ds-e-tense-concept4

ds-e-tense-concept-

ds-e-tense-concept2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.