Przejdź do treści

Mercedes-Maybach S 600 Guard – pancerna bestia

Opancerzony Mercedes-Maybach S 600 Guard to pierwszy samochód z certyfikatem potwierdzającym najwyższy poziom ochrony balistycznej – VR10 – dla pojazdów cywilnych. Wymaga on, by nadwozie i okna samochodu wytrzymały ostrzał z karabinu automatycznego nabojami z rdzeniem z utwardzonej stali. Również pod względem ochrony przed wybuchami S 600 Guard pełni rolę lidera w klasie aut luksusowych – spełnia dyrektywę ERV 2010. Za sprawą nowego rekordu Mercedes-Maybach podkreśla swoją ekskluzywną pozycję flagowego modelu Mercedes-Benz także pod względem ochrony podróżujących. Cena limuzyny wynosi 470 tysięcy euro plus VAT.

Mercedes-Maybach łączy perfekcję Klasy S z ekskluzywnością marki Maybach. W porównaniu z przedłużaną wersją Klasy S jest o 20 cm dłuższy i ma o 20 cm większy rozstaw osi: mierzy 545,3 cm długości, a jego rozstaw osi wynosi 336,5 cm. Podróżujący z tyłu mają do dyspozycji przestronniejszą kabinę, dwa luksusowe fotele oraz inne ekskluzywne elementy wyposażenia, takie jak innowacyjna funkcja wzmacniania głosu.

Szefowie państw i liderzy biznesu nigdy nie mieli okazji podróżować w tak komfortowych warunkach – a jednocześnie nie byli tak skutecznie chronieni – jak w nowym Mercedesie-Maybachu S 600 Guard. Opancerzona wersja flagowego Mercedesa oferuje najwyższy poziom ochrony przed pociskami i wybuchami, a przy tym zapewnia niezrównany poziom przestronności, wygody oraz luksusowego wykończenia i wyposażenia. Aby zapewnić jeszcze większe poczucie prywatności, fotele w drugim rzędzie zostały dodatkowo przesunięte do tyłu.

Maybach2

Zgodnie z koncepcją ochrony Mercedes-Benz opancerzony Maybach od wersji seryjnej różni się jedynie detalami. Szereg specjalnych modyfikacji technicznych sprawia, że limuzyna pozostanie mobilna w trakcie i po ataku, a zatem będzie w stanie opuścić strefę zagrożenia.

Maybach3

Źródło: www.dailmler.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.